אודות | מפתח הקהילות

אודות

ברוכים הבאים למפתח הקהילות!

ממפתח העיר עד מפתח הקהילות -

ה' תש"נ-1990 לפני חצי יובל. חרדים בבני ברק הגו, יזמו והוציאו לפועל מדריך מידע ועסקים מסווג, שכלל מידע קהילתי שימושי: גמ"חים, בתי הוראה, בתי דין צדק, ק. קהל אצל רבנים ואדמו"רים, שעות פתיחה של כל שירות הנצרך ביום-יום כמו קופ"ח, בתי מרקחת, בתי דואר, בנקים, צרכניות וכו'. המדריך ריכז הרבה מידע ייחודי שנזקקים לו בקהילה החרדית יום- יום. הם קראו לו 'מפתח העיר'.

כצפוי, הציבור החרדי התחבר מהר וחזק למדריך הבני-ברקי שהתאים בדיוק לצרכיו. אחריו הוקם המדריך החרדי בירושלים, וכמעט בכל קהילה חרדית בארץ הועתק המודל הבני-ברקי.

מאז, האנושות עברה לזקוק מידע מרשת האינטרנט. הנייר איבד את תפקידו כאמצעי להנגשת מידע. הרשת הפכה גם לאמצעי קניות קל ונוח, בשל יכולתה להציג מוצרי צריכה רבים באופן שמייתר את הצורך לראותם בחנויות כדי לרכוש אותם.

וכמו בכל קידמה טכנולוגית, הציבור החרדי נזהר מנזקיה. הצורך להשתמש ברשת וההכרח לשמור משמרת ולגדור פרצות, הניעו ספקי אינטרנט כדוגמת 'נתיב' ו'אתרוג' לאפשר שימוש ברשת עם חסימת נזקיה. אפשרות זו גרמה להקמת אתרים תורניים רבים ברשת.

ההקלה שיצרה הגישה לרשת בתחומים רבים, הגדילה את כמות הלקוחות החרדים של ספקי האינטרנט החסום, שהולכת וגוברת משנה לשנה. עובדה זו הביאה אותנו ליזום מדריך חרדי עולמי ברשת. כך נולד האתר "מפתח הקהילות".

מעבר לאספקת מידע שימושי רב ומפורט, ושירותי רשת חינמיים, פיתחנו במפתח הקהילות אפשרות להנגיש את החנויות והעסקים שפונים לציבור החרדי ברמה הוויזואלית הכי גבוהה שניתן.

החזון שלנו:

  1. מפתח הקהילות - הבית של החרדים - לאחר שנצרף למפתח הקהילות את המידע של כל הקהילות החרדיות בעולם, יהפוך האתר לבית של כל חרדי בעולם, הזקוק למידע, לקניות או לשירותי רשת, באתר הנקי ממפגעים רוחניים הקיימים באופן חמור באתרים אחרים.
  2. מפתח הקהילות - רואים בבית היכן לקנות - לאחר שכל החנויות ישכילו לנצל במה זו לקידום המכירות שלהם, האתר מפתח הקהילות יחסוך לציבור החרדי טרחה רבה וזמן רב של שוטטות מחנות לחנות, וכפי המסר של המיזם: מפתח הקהילות- רואים בבית היכן לקנות!

היוזמה להקמת מפתח הקהילות ברשת נעשתה בתיאום עם נציג וועדת הרבנים לענייני מחשבים, שראו בכך אפשרות לייצר אלטרנטיבה של אתר קניות נקי ובטוח, לציבור שממילא משתמש ברשת.

הבהרה חשובה: הנהלת מפתח הקהילות אינה אחראית לתוכן נתוני המידע והפרסומים שבו, אמינותם וכשרותם, ואין בפרסומם באתר משום מתן גושפנקה כלשהי, לא של הנהלת מפתח הקהילות ובוודאי לא של וועדת הרבנים לענייני מחשבים. תוכן לא ראוי שישנו בקישורים שבמפתח הקהילות זה לאתרים אחרים, הנו אך ורק באחריות ספק האינטרנט החסום והמשתמש ברשת שבחר להיות לקוח של ספק זה.

הציבור מתבקש להיות שותף בשיפור השירות שבמפתח הקהילות ע"י עדכון כל מידע שידוע לו, והרחבתו ככל שניתן.

בברכת שימוש מהנה, מועיל ובטוח – מפתח הקהילות.